Varenummer (SKU):
H000-325
| Tekniske specifikationer | |
| Strømforsyning | 230 V/N/PE; 50-60 Hz |
| Præstation | 0,19 kW |
| Dræn | 2″ (DN 50) |
| Vandtilslutning | 3/4″ AG, maks. 43° C |
| Type af | Dispenser + Håndvask + såleposer |
| Beskyttelse: | IP 65 |
| Materialet | Rustfrit stål 1.4301 |
| Mål (B x D x H i mm) | B: 730 x D: 460 x H: 1600 mm |
Hygiejnestationen HC-PRIMUS-2 er designet til brug i produktionsområder, især inden for forarbejdede fødevarer, og er en kombination af rengøringsmaskinen PRIMUS II til såler og sider, en vask med sensoraktivering, sæbedispenser SDS, papirhåndklædedispenser HS og en papirkurv i rustfrit stål PK-D-35.
Der medfølger også en vægmonteret beholder til det rengøringsmiddel, der bruges, når man bruger maskinen til rengøring af såler og sider.
Vi er stolte af at levere produkter af højeste kvalitet til vores kunder. Denne forpligtelse til kvalitet starter indefra - det er sådan, vi arbejder sammen, opbygger partnerskaber og opretholder vores standarder hver dag.
"*" angiver obligatoriske felter